payamgps.com

خریدار ضایعات موبایل

خریدار ضایعات موبایل


♻️پیام ضایعات خریدار انواع ضایعات الکترونیکی و ضایعات موبایلی می باشند. برای فروش انواع ضایعات خود در محل می توانید با “پیام ضایعات” تماس حاصل فرمایید و بهترین و منصف ترین خریدار ضایعات موبایل را در مکان خود داشته باشید. شما می توانید فروش موبایل دست دوم خود را با بالاترین قیمت را به کارشناسان پیام ضایعات با شماره های ۰۹۱۲۴۷۱۰۸۲۷۰۲۱۴۴۱۲۶۹۲۶(کلیک جهت تماس) بسپارید.

📱ضایعات موبایل چیست؟

همانطور که می دانید ضایعات الکترونیکی شاخه های مختلفی دارند و در تمام بخش ها توانسته است افراد زیادی را به خود مشغول نماید. ضایعات الکترونیکی شامل کامپیوترهای دست دوم، ضایعات انواع سیم و کابل ها، ضایعات لوازم برقی و همچنین ضایعات موبایلی می شود که ما در این مقاله قصد داریم راجع به آن صحبت نماییم. در حال حاضر آمریکا و همچنین کشورهای اروپایی بیشترین تولید کنندگان ضایعات الکترونیکی می باشند و در هر سال تعداد زیادی از این ضایعات را به کشورهای مختلفی مانند هند، پاکستان، چین و … ارسال می کنند و در این کشورها در کارخانه ها و یا کارگاه ها مجدداً به شکل های دیگری بازیافت خواهند شد. در کشور خودمان هم این بازیافت لوازم الکترونیکی در کارگاه های زیادی به صورت شخصی انجام می گردد.

🔵خروج ضایعات از موبایل

موبایل ها یکی از ضایعاتی هستند که مورد توجه بسیاری از خریداران ضایعات الکترونیکی بوده و طرفداران بسیاری دارد. ضایعات موبایل ها دارای بردهایی می باشد که می تواند منبع خوبی جهت بازیافت طلا و نقره از آن ها باشد.

🔵مراحل جدا سازی ضایعات الکترونیکی

اولین مرحله در بازیافت هر ضایعاتی این است که باید بتوانید آن را از هم جداسازی و تفکیک نمایید. این روش در ابتدا به صورت جداسازی مواردخطرناک از قطعات می باشد که به صورت دستی توسط کارگران کارگاه ها و یا کارخانجات انجام می شود. مثلاً مواردی که به عنوان فلز و یا پلاستیک در این ضایعات می باشند از یکدیگر جدا شده و به هر بخش جداگانه ارسال می شود که در آینده از هر کدام استفاده گردد و بازیافت شود.

🔵مراحل جدا سازی ضایعات موبایل

📢در مورد ضایعات موبایل ها باید گفت که این گوشی ها دارای قطعه هایی هستند که روکشی از طلا دارند و برخی از آن ها نیز دارای فلزاتی گران می باشند. در فرآیند بازیافت موبایل ها باید قطعاتی که حاوی این مقادیر هستند از بردها جدا شوند.

📢با شروع کار ابتدا قطعه هایی که مانند پین ها و اتصالات که روکش طلا دارند با ابزارهایی مثل انبردست و پیچ گوشتی از برد کنده شده تا برد را برای اجرای مرحله بعد آماده نمایند.
📢در مرحله بعد کار جدا کردن قطعه هایی مانند چیپ ها از برد می باشد که می توانند آن را به راه های مختلفی مانند فیزیکی، شیمیایی و … انجام می پذیرد.
📢در مرحله آخر هم نتیجه کار یک برد خالی از قطعه های الکترونیکی می باشد که روکشی از طلا روی آن است و می تواند به انواع روش های موجود بازیافت گردد.

🔵روش های بازیافت ضایعات موبایلی

🔹روش بازیافت با مس و الکترولیز

در این روش بازیافت برای کارهای صنعتی کاربرد دارد و در کارخانجات بزرگ مورد استفاده می گردد.البته در برخی مواقع با تغییراتی می توان آن را در حجم کارگاهی هم مورد استفاده قرار داد.

🔹روش بازیافت با سرب و کوپلاسیون

این روش هم یکی از روش های بازیافت می باشد.

🔹روش بازیافت با روش های شیمیایی

از این روش می توان در حجم های کارگاهی کوچک استفاده شده و خیلی کم در موارد صنعتی استفاده می گردد.

♻️همانطور که تکنولوژی محصولات هر روز پیشرفته تر می شود می تواند ضایعات الکترونیکی بیشتری هم در جهان تولید شود که باید به نحوی آن را بازیافت نمود. شما می توانید فروش موبایل دست دوم خود را با بالاترین قیمت را به کارشناسان پیام ضایعات با شماره های ۰۹۱۲۴۷۱۰۸۲۷۰۲۱۴۴۱۲۶۹۲۶(کلیک جهت تماس) بسپارید.

  • ژانویه 18, 2021
  • Posted By admin

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *